NEDEN FAV TURKEY ?
NEDEN FAV TURKEY ?

İhracatın Kalbi FAV TURKEY’de Atacak!

Sebze-meyve, kuru gıda ve kesme çiçekçilik, alt sektörleri ile Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundadır. 2017 Ocak-Mart rakamlarına göre, Türkiye yılın ilk üç ayında dünyaya 201.116.537 kg domates, 62.832.706 kg nar ve 156.264.467 kg limon ile ihracatta zirve ülkeler arasında yer aldı. Kesme çiçekçilik üretiminde ise dünyada 27. Sırada yer alan ve fındık, incir, kayısı ve üzüm gibi birçok ürünün de dünyadaki ana üretim merkezi olan Türkiye, kuruyemiş ihracatında dünyada ABD ve Hindistan’ın ardından 3. sırada, kuru meyvelerde ise lider konumdadır. Bu veriler dünya ile rekabet edebilecek verimlilikte olduğumuz anlamına gelmektedir.

 

Türkiye’yi dünya çapında üretim gerçekleştirme potansiyelinin bulunduğu böylesine kıymetli bir konuda liderlik konumuna yerleştirmek, alınan mahsulleri doğru pazarlama yöntemleriyle alıcılarına ulaştırmak için önemli bir ivme sağlayabilmek adına gerçekleştirilecek FAV TURKEY sektörün en önemli organizasyonu konumundadır.

 

Pazarın daralması, rekabetin küresel düzeye ulaşması ve yerel kalınarak sürdürülebilirliğin artık mümkün olmadığı günümüzde, uluslararası fuarlar katılımcılarına küresel rekabette en samimi ortamı sunmaktadır. FAV TURKEY, katılımcısı olacak üreticiyi, perakendeciyi, toptancıyı yurtdışı pazarıyla tanıştıracak, bu sektörlere tedarik ve hizmet veren yan kuruluşlara da önemli bir network imkânı sağlayacak. Firmaların, rekabet alanında manevra yapma kabiliyetini geliştirecek ve özellikle ihracatta sektör profesyonellerini buluşturan uluslararası bir referans noktası olacak FAV TURKEY, 28 Eylül - 1 Ekim 2017’de İstanbul Fuar Merkezi 9-10 No’lu Hall’lerinde İDTM (İstanbul Dünya Ticaret Merkezi) bünyesinde gerçekleştirilecek.

   

Bu potansiyeli dünyaya göstermek isteyen firmalar şimdiden yerlerini almaya başladı. Siz de bu sektörlerde ürün ve hizmetlerinizle faaliyet gösteriyorsanız, FAV TURKEY Meyve Sebze Fuar ve Zirvesi’nde mutlaka yer almalısınız.

FAV TURKEY BÜLTEN ABONELİĞİ

Aşağıdaki formu kullanarak e-bültenimize kayıt olabilir ve bütün yeniliklerimizden haberdar olabilirsiniz.