NEDEN FAV TURKEY ?
NEDEN FAV TURKEY ?

İhracatın Kalbi FAV TURKEY’de Atacak!  

Sebze-meyve, kuru gıda ve kesme çiçekçilik, alt sektörleri ile Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundadır. 2017 Ocak-Mart rakamlarına göre, Türkiye yılın ilk üç ayında dünyaya 201.116.537 kg domates, 62.832.706 kg nar ve 156.264.467 kg limon ile ihracatta zirve ülkeler arasında yer aldı. Kesme çiçekçilik üretiminde ise dünyada 27. Sırada yer alan ve fındık, incir, kayısı ve üzüm gibi birçok ürünün de dünyadaki ana üretim merkezi olan Türkiye, kuruyemiş ihracatında dünyada ABD ve Hindistan’ın ardından 3. sırada, kuru meyvelerde ise lider konumdadır. Bu veriler dünya ile rekabet edebilecek verimlilikte olduğumuz anlamına gelmektedir.     Türkiye’yi dünya çapında üretim gerçekleştirme potansiyelinin bulunduğu böylesine kıymetli bir konuda liderlik konumuna yerleştirmek, alınan mahsulleri doğru pazarlama yöntemleriyle alıcılarına ulaştırmak için önemli bir ivme sağlayabilmek adına gerçekleştirilecek FAV TURKEY sektörün en önemli organizasyonu konumundadır.     Pazarın daralması, rekabetin küresel düzeye ulaşması ve yerel kalınarak sürdürülebilirliğin artık mümkün olmadığı günümüzde, uluslararası fuarlar katılımcılarına küresel rekabette en samimi ortamı sunmaktadır. FAV TURKEY, katılımcısı olacak üreticiyi, perakendeciyi, toptancıyı yurtdışı pazarıyla tanıştıracak, bu sektörlere tedarik ve hizmet veren yan kuruluşlara da önemli bir network imkânı sağlayacak. Firmaların, rekabet alanında manevra yapma kabiliyetini geliştirecek ve özellikle ihracatta sektör profesyonellerini buluşturan uluslararası bir referans noktası olacak FAV TURKEY, 28 Eylül - 1 Ekim 2017’de İstanbul Fuar Merkezi 9-10 No’lu Hall’lerinde İDTM (İstanbul Dünya Ticaret Merkezi) bünyesinde gerçekleştirilecek. Bu potansiyeli dünyaya göstermek isteyen firmalar şimdiden yerlerini almaya başladı. Siz de bu sektörlerde ürün ve hizmetlerinizle faaliyet gösteriyorsanız, FAV TURKEY Meyve Sebze Fuar ve Zirvesi’nde mutlaka yer almalısınız.

Neden Fav Turkey ?

 Türkiye, üretime müsait verimli ve geniş tarım alanları bulunan, değişik bölgelerin ekolojik farklılıkları sayesinde ürünlerin iyi koşullarda ve kaliteli olarak yetişebildiği dünyadaki nadir ülkelerden biridir. Ülkemizde hemen her mevsimde ve her bölgede sebze-meyve üretimi söz konusudur. Yaş sebze-meyve, hububat, kuru baklagiller ve tohumlar ihracatımızın önemli kalemlerindendir. Bu sektörlerin doğrudan ilgili olduğu gıda ve tarım, küresel ve ulusal krizlerden en az etkilenen sektörlerden olması nedeniyle de önemli bir avantaja sahiptir. Bu sektörlerde hizmet veren üretici, toptancı ve perakendecilerin önündeki engellerin aşılmasını sağlamak adına bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz FAV TURKEY uluslararası katılımın sağlanacağı bir fuar olma özelliğini taşıyor.  Türkiye’yi dünya çapında üretim gerçekleştirme potansiyelinin bulunduğu böylesine kıymetli bir konuda liderlik konumuna yerleştirmek, alınan mahsulleri doğru pazarlama yöntemleriyle alıcılarına ulaştırmak için önemli bir ivme sağlayabilmek adına gerçekleştirilecek FAV TURKEY sektörün en önemli organizasyonu konumundadır.    Sektör profesyonelleri için uluslararası bir referans noktası olarak öne çıkan FAV TURKEY, İDTM bünyesinde gerçekleştirilecek. Dört günde yaklaşık 15.000 ziyaretçiyi ağırlayacak olan bu önemli organizasyonda çok büyük bir kitleye seslenmiş olacaksınız.  Türkiye’nin üretim ve ihracat hususunda lider konumuna getirilmesi adına yeni çözüm ve açılımlar getirecek bu etkinlikte sorumluluk alarak her anlamda saygın ve güvenilir kurum imajınıza katkı sağlayacaksınız.

Yer Almalısınız, Çünkü...

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Halciler Federasyonu, İstanbul İhracatçıları Birlikleri ve Kuru Gıda Bakliyat Birliği’nin tam destek verdikleri FAV TURKEY’de;        Türkiye’de yaş meyve-sebze, kuru gıda ve kesme çiçekçilik konularında uluslararası katılımın sağlanacağı bir fuarın parçası olacaksınız.    Orta ve uzun vadeli olarak kurumunuz için en verimli iş görüşmeleri sağlayabileceksiniz.    Türkiye’nin yaş sebze ve meyve üretimi ile ihracatı alanında lider konum getirilmesinin amaçlandığı bu etkinlikte bulunmakla, böyle önemli bir amacın gerçekleştirilmesine katkıda bulunmuş olacaksınız. -   Tercih edilen işletmeler ile aynı kategoride yer alarak, kurumsal imajınıza değer katacaksınız.     4 gün boyunca yaklaşık 15 bin ziyaretçi bu fuarda olacak.

FAV TURKEY BÜLTEN ABONELİĞİ

Aşağıdaki formu kullanarak e-bültenimize kayıt olabilir ve bütün yeniliklerimizden haberdar olabilirsiniz.