GENEL BİLGİ
GENEL BİLGİ

 

Bir ilke imza atan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM), sebze meyve, kuru gıda ve kesme çiçekçilik sektörlerini FAV TURKEY’de bir araya getiriyor. Uluslararası katılımın sağlanacağı FAV TURKEY Fuar ve Zirvesi’nde üreticiler kendilerine yeni ihracat pazarları bulacak, Türkiye 2023 ihracat  hedefine doğru büyük bir adım atacak.

Türkiye’de üretim ve pazarlama alanında engellerin aşılmasını sağlamak adına bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz FAV TURKEY; yaş sebze, meyve, kuru gıda ve kesme çiçekçilik üretimi konusunda uluslararası katılımın sağlanacağı ilk ve tek fuar olma özelliğini taşıyor.
Gelişmiş̧ ülkelerde yapılan bilimsel çalışmalar, dünya genelinde meyve ve sebze ürünlerine yönelik talebin önümüzdeki yıllarda da artmaya devam edeceğini gösteriyor. Dünya nüfusunun artması, dünya ekonomisinin büyümeye devam etmesi ve sağlıklı beslenme bilincinin giderek yaygınlaşması talebi artıracak temel nedenler arasında yer alıyor.

Sebze meyve, kuru gıda ve kesme çiçekçilik sektörlerindeki üreticilerin direkt olarak uluslararası işbirlikleri kurabilecekleri FAV TURKEY, hem üreticinin hem de Türkiye’nin kazandığı bir buluşma yeri olacak. Uluslararası katılımın olacağı ilk ve tek fuar olma özelliğini taşıyan sektörün dev kuruluşlarını bir araya getirecek olan bu önemli organizasyon, 15 milyar dolar ihracat hedefinin yolu açılacak.

FAV TURKEY BÜLTEN ABONELİĞİ

Aşağıdaki formu kullanarak e-bültenimize kayıt olabilir ve bütün yeniliklerimizden haberdar olabilirsiniz.